Dlaczego Mazury? 5 powodów, dla których warto mieć tam nieruchomość

Dlaczego Mazury? 5 powodów, dla których warto mieć tam nieruchomość

Dlaczego Mazury?

5 powodów, dla których warto mieć tam nieruchomość

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup domku gdzieś z dala od dużych, głośnych miast, w których pracują i żyją na co dzień. Dlaczego? Żeby mieć, gdzie pojechać na weekend, na wakacje, na urlop. Odpocząć od miejskiej bieganiny i zrelaksować się w pięknych okolicznościach przyrody. Czy warto inwestować w taką nieruchomość? Oczywiście! Szczególnie na Mazurach.

1. Czysta natura Wybierając Mazury, stawiasz na bliskość pięknej, nieskażonej przez człowieka natury. To jeden z regionów o najmniejszym zanieczyszczeniu powietrza w kraju – twój organizm na pewno podziękuje ci za chwilę oddechu od miejskiego smogu i spalin. Ale Mazury to nie tylko czyste powietrze, to przede wszystkim niesamowity krajobraz! Będziesz tam mógł regularnie cieszyć oczy błękitem jezior oraz zielenią lasów pełnych rzadkich roślin i zwierząt. Posiadanie takiej scenerii na własnym podwórku to gwarancja spokoju i pełnej regeneracji organizmu.

2. Nie tylko jeziora Choć Mazury bywają nazywane Krainą Tysiąca Jezior, które są słynne także daleko poza granicami Polski, to ten region ma znacznie więcej do zaoferowania. Znajduje się tam wiele wartych zobaczenia zabytków architektury, w sam raz na jednodniową wycieczkę. Nieruchomość na Mazurach oznacza bliskość historycznych twierdz, mostów czy zamków w takich miejscowościach jak na przykład Giżycko, Stańczyki lub Ełk. No i oczywiście Grunwald, czyli obowiązkowy punkt na mapie Mazur dla miłośników polskiej historii.

3. I latem, i zimą! Lubisz łączyć aktywny wypoczynek z błogim lenistwem o każdej porze roku? Kiedy już znudzi ci się zwykłe leżakowanie i przyglądanie widokom, znajdziesz mnóstwo sposobów na aktywne spędzenie czasu. Od spacerów, żeglowania, kajakowania, pływania przez rowerek wodny i łowienie ryb, aż po… lekcje nurkowania.. Mazury tylko latem? Nic bardziej mylnego. Kulig czy zabawa wśród oszronionych drzew i przysypanych białym puchem pagórków… Dzieciaki będą zachwycone! Wniosek? Domek na Mazurach to atrakcja na każdą porę roku.

4. Kuchenne specjały Będąc właścicielem nieruchomości na Mazurach, masz szansę lepiej poznać ten niezwykły region. A ten jest wyjątkowy również pod względem… kulinariów! Na pewno zechcesz spróbować (a może nawet samemu przygotować?) gulaszu lub schabu po mazursku, gotowanej w piwie białej kiełbasy czy regionalnych pierogów – dzyndzałków warmińskich. Zyskasz też dostęp do lokalnych, w 100% naturalnych produktów, których będziesz mógł użyć w swojej mazurskiej kuchni. Na zdrowie!

5. Bezpieczna inwestycja Poza wszystkimi korzyściami i atrakcjami, domek na Mazurach to bezpieczna inwestycja. Ten region charakteryzuje się dość stabilnymi oraz stosunkowo niskimi cenami nieruchomości. Koszt życia jest tam tańszy od życia w wielkich aglomeracjach, nawet przy zachowaniu podobnego standardu. Kupując domek na Mazurach inwestujesz bezpiecznie – możesz regularnie w nim pomieszkiwać za rozsądne pieniądze, przenieść się tam na emeryturze lub w razie potrzeby sprzedać z zyskiem – chętnych nie zabraknie!

Related posts

Co zyskujemy współpracując z agencją nieruchomości?

Rynek nieruchomości jest niezwykle dynamiczny, dzieje się bardzo wiele. Nie każdy nadąża za...

Continue reading

Dlaczego Mazury się nie nudzą?

Polska to piękny kraj. Przyzna to każdy, kto choć raz tu przyjedzie. Polskie morze, góry,...

Continue reading

Rynek pierwotny czy wtórny?

Zakup nieruchomości należy do jednych z trudniejszych decyzji finansowych w naszym życiu....

Continue reading