Mazury, czy warto tam zamieszkać?

Mazury, czy warto tam zamieszkać?

Mazury, czy warto tam zamieszkać?

Mazury to miejsce, które różni się od innych na mapie Polski. W żadnym miejscu nie zaznamy takiej ciszy i spokoju. Nigdzie nie będą nas budzić takie cudowne widoki i poranna mgła nad jeziorem. Nic nas tak nie relaksuje, jak poranna kawa na tarasie, przy porannym śpiewie ptaków wśród zielonych drzew i czystego powietrza. 

Na pewno każdy znajdzie mnóstwo plusów, mówiących dlaczego warto zamieszkać na Mazurach. 

Piękno krajobrazu i architektury

Mazury to przede wszystkim 3000 jezior i dziewicza natura. Posiadają wiele atrakcji turystycznych. Niespełna ich wszystkich tu wymieniać, ponieważ są to nieskończone ilości. Listę trzeba jednak bardzo okroić i pokazać te miejsca, które różnią się między sobą. 

Miejsce do żeglugi i zwiedzania

Mazury to miejsce idealne dla żeglarzy i ludzi kochających wodę. Jeziora połączone są siecią kanałów wodnych. Latem Mazury zmieniają się całkowicie – niegdyś ciche deptaki, zamieniają się w tętniące życiem uliczki. Mimo tego, jak już wspomniałam wyżej, Mazury to miejsce dla osób pragnących ciszy i spokoju. Oferują niezapomniane przeżycia – bociany na łonie natury, wolno płynący czas, grillowana świeża ryba. Każdy kto szuka bliskiego kontaktu z naturą i spokojnej formy odpoczynku będzie wniebowzięty.

Ważnym elementem Mazur są atrakcje, które  każdy powinien zobaczyć. 

  • Piramida w Rapie – To grób rodziny pruskiej, znajdujący się na terenie podmokłym – Rysie Bagno.
  • Święta Lipka – “Święta Lipka” określała drzewo, na którym w niezrozumiały sposób znalazła się rzeźba Maryi. W tym miejscu odbywały się cuda. W tym miejscu powstała kaplica i jest teraz miejscem pielgrzymek.
  • Pałac w Drogoszach
  • Mosty w Stańczykach – Dwa równoległe mosty znajdują się nad szeroka doliną, gdzie płynie rzeczka Błędzianka.
  • Pałac w Sztynorcie –To własność rodziny Lehndorffów od 1420 roku. Jednak został zniszczony przez Tatarów w II wojnie światowej. Pałac odbudowano a wokół niego znajduje się park z herbaciarnią, a w pobliżu aleja dębowa.
  • Bunkry Mamerki – To siedziba, która posiadała ponad 200 budynków, z 30 uzbrojonymi bunkrami i budynkami. Były to schrony przeciwlotnicze. 
  • Zamek w Kętrzynie – Wybudowany przez Krzyżaków.
  • Kanał Mazurki – Śluza Leśniewo – To niedokończony kanał, który łączy rzekę Łynę i Jezioro Mamry. Celem powstania było pobudzenie gospodarczego rozwoju Prus Wschodnich.
  • Twierdza Boyen –Wybudowana w XIX wieku, aby zablokować strategiczny przesmyk między jeziorem Niegocin i Kisajno.
  • Wilczy Szaniec – To siedziba Hitlera powstała w 1940 roku. Powstało siedem bunkrów o grubości ścian ponad 10 metrów.

Każdy znajdzie tu swój kawałek świata

Atrakcyjność Mazur jest nie do opisania. Można wymieniać w nieskończoność, co można tu zwiedzić. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Czas może spędzić odpoczywając na plaży, czy żeglując po wodzie, lub bardziej aktywnie. Mazury nigdy się nie znudzą. Aby odkryć ich magię, potrzeba dużo czasu, a mamy na to całe życie. 

Na Mazurach jest wiele nieruchomości, które wedle upodobania, można wynająć, czy kupić. Mieszkanie w przepięknym mieście tętniącym życiem w lato, dom na obrzeżach wśród spokoju i zieleni, bądź domek w lesie razem z łonem natury i całą jego okazałością. 

 

Related posts

Co zyskujemy współpracując z agencją nieruchomości?

Rynek nieruchomości jest niezwykle dynamiczny, dzieje się bardzo wiele. Nie każdy nadąża za...

Continue reading

Dlaczego Mazury się nie nudzą?

Polska to piękny kraj. Przyzna to każdy, kto choć raz tu przyjedzie. Polskie morze, góry,...

Continue reading

Rynek pierwotny czy wtórny?

Zakup nieruchomości należy do jednych z trudniejszych decyzji finansowych w naszym życiu....

Continue reading