Działka, dom czy mieszkanie – co wybrać?

Działka, dom czy mieszkanie – co wybrać?

Działka, dom czy mieszkanie – co wybrać?

Podjęcie decyzji o przeprowadzce wiąże się z wieloma niewiadomymi. Zastanawiamy się, czy bardziej zależy nam na zgiełku ulic i prędkim dojeździe do pracy czy spokoju, harmonii i całkowitej ciszy w zamian za dłuższą wycieczkę do pracy i szkoły każdego ranka. Rozważamy koszty utrzymania konkretnego miejsca – bierzemy zatem pod uwagę ceny wody, prądu, ogrzewania, podatków i wywozu śmieci. W końcu podejmujemy ostateczną decyzję, wybierając działkę, mieszkanie lub dom.

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo sprzedać, kupić lub wynająć konkretną nieruchomość – nasza agencja Viva-Pol wesprze Państwa na każdym etapie. Nie będziemy się również spierać w kwestii cen i udogodnień potencjalnego, przyszłego miejsca zamieszkania, po prostu postaramy się dopasować ofertę do Państwa potrzeb i wymagań – zarówno od strony sprzedającego, jak i kupującego. Jako agencja nieruchomości najprężniej działamy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, choć sięgamy zakątków całej Polski.


Mieszkanie, dom, a może działka?

Dylematu: mieszkanie, dom czy działka, nie da się rozstrzygnąć z punktu widzenia jednego elementu, np. kosztów utrzymania czy włożonej pracy, etc. Każda z powyższych decyzji wymaga konkretnych kompromisów.

Mieszkanie to z zasady nieco mniejsza przestrzeń, co z drugiej strony stanowi pewne ułatwienie. Wynajmującemu lub kupującemu mieszkanie najczęściej odchodzą takie obowiązki, jak regularne dbanie o ogród, czy naprawa zewnętrznej części budynku. Większą przestrzenią cieszą się właściciele domów z ogrodem, którzy powinni o niego regularnie dbać. Mieszkanie przeważnie oznacza sprawniejsze dotarcie do miejsca pracy, trasa z domu (często ulokowanego kilka kilometrów za miastem), do centrum zajmie dłużej i pochłonie więcej kosztów. Decyzja o budowaniu domów niesie za sobą wiele trudnych i czasochłonnych konsekwencji, wymagających elastyczności i dostępności 24. godziny na dobę.

Nieruchomości na Mazurach

Niezależnie od Państwa decyzji, którą postaramy się wypracować wspólnymi siłami – wzajemnie wysłuchując potrzeb, oczekiwań i przestrzegając wszelkich formalności – składamy Państwu szereg ofert do wyboru, zwłaszcza w województwie warmińsko-mazurskim.

Firma Viva-Pol, z siedzibą w Mrągowie, istnieje od 1993 roku. Dzięki współpracy z doskonałym zespołem specjalistów z różnych dziedzin, rokrocznie przeprowadzamy wiele transakcji kupna, wynajmu i sprzedaży. Klienci są dla nas najistotniejsi i właśnie dlatego bezustannie się rozwijamy i poszerzamy kompetencje w całym zespole.

Na naszej stronie znajdą Państwo wiele ofert z Mrągowa, Giżycka, Kętrzyna, Szczytna, Biskupca, Pisza i Mikołajek – a wśród nich domy wolnostojące, mieszkania oraz działki w sąsiedztwie pięknych jezior i lasów.

Related posts

Co zyskujemy współpracując z agencją nieruchomości?

Rynek nieruchomości jest niezwykle dynamiczny, dzieje się bardzo wiele. Nie każdy nadąża za...

Continue reading

Dlaczego Mazury się nie nudzą?

Polska to piękny kraj. Przyzna to każdy, kto choć raz tu przyjedzie. Polskie morze, góry,...

Continue reading

Rynek pierwotny czy wtórny?

Zakup nieruchomości należy do jednych z trudniejszych decyzji finansowych w naszym życiu....

Continue reading