Działka, dom czy mieszkanie – co wybrać?

Działka, dom czy mieszkanie – co wybrać?

Działka, dom czy mieszkanie – co wybrać?

Podjęcie decyzji o przeprowadzce wiąże się z wieloma niewiadomymi. Zastanawiamy się, czy bardziej zależy nam na zgiełku ulic i prędkim dojeździe do pracy czy spokoju, harmonii i całkowitej ciszy w zamian za dłuższą wycieczkę do pracy i szkoły każdego ranka. Rozważamy koszty utrzymania konkretnego miejsca – bierzemy zatem pod uwagę ceny wody, prądu, ogrzewania, podatków i wywozu śmieci. W końcu podejmujemy ostateczną decyzję, wybierając działkę, mieszkanie lub dom.

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo sprzedać, kupić lub wynająć konkretną nieruchomość – nasza agencja Viva-Pol wesprze Państwa na każdym etapie. Nie będziemy się również spierać w kwestii cen i udogodnień potencjalnego, przyszłego miejsca zamieszkania, po prostu postaramy się dopasować ofertę do Państwa potrzeb i wymagań – zarówno od strony sprzedającego, jak i kupującego. Jako agencja nieruchomości najprężniej działamy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, choć sięgamy zakątków całej Polski.


Mieszkanie, dom, a może działka?

Dylematu: mieszkanie, dom czy działka, nie da się rozstrzygnąć z punktu widzenia jednego elementu, np. kosztów utrzymania czy włożonej pracy, etc. Każda z powyższych decyzji wymaga konkretnych kompromisów.

Mieszkanie to z zasady nieco mniejsza przestrzeń, co z drugiej strony stanowi pewne ułatwienie. Wynajmującemu lub kupującemu mieszkanie najczęściej odchodzą takie obowiązki, jak regularne dbanie o ogród, czy naprawa zewnętrznej części budynku. Większą przestrzenią cieszą się właściciele domów z ogrodem, którzy powinni o niego regularnie dbać. Mieszkanie przeważnie oznacza sprawniejsze dotarcie do miejsca pracy, trasa z domu (często ulokowanego kilka kilometrów za miastem), do centrum zajmie dłużej i pochłonie więcej kosztów. Decyzja o budowaniu domów niesie za sobą wiele trudnych i czasochłonnych konsekwencji, wymagających elastyczności i dostępności 24. godziny na dobę.

Nieruchomości na Mazurach

Niezależnie od Państwa decyzji, którą postaramy się wypracować wspólnymi siłami – wzajemnie wysłuchując potrzeb, oczekiwań i przestrzegając wszelkich formalności – składamy Państwu szereg ofert do wyboru, zwłaszcza w województwie warmińsko-mazurskim.

Firma Viva-Pol, z siedzibą w Mrągowie, istnieje od 1993 roku. Dzięki współpracy z doskonałym zespołem specjalistów z różnych dziedzin, rokrocznie przeprowadzamy wiele transakcji kupna, wynajmu i sprzedaży. Klienci są dla nas najistotniejsi i właśnie dlatego bezustannie się rozwijamy i poszerzamy kompetencje w całym zespole.

Na naszej stronie znajdą Państwo wiele ofert z Mrągowa, Giżycka, Kętrzyna, Szczytna, Biskupca, Pisza i Mikołajek – a wśród nich domy wolnostojące, mieszkania oraz działki w sąsiedztwie pięknych jezior i lasów.

Related posts

Dlaczego Mazury? 5 powodów, dla których warto mieć tam nieruchomość

Dlaczego Mazury? 5 powodów, dla których warto mieć tam nieruchomość Coraz więcej Polaków...

Continue reading

Join The Discussion